Château Bel-Air 2014 AOC

59_CHBA
Neohodnoceno

  • 498,35 Kč bez DPH
  • (1 ks) Skladem
603 Kč
Kategorie: červená vína
Barva: Červené
Cukry: suchá vína
Typ vína: tiché
Zrání: dubový sud
 

Vignobles Dubard, Francie, Bergerac


90% Merlot, 10% Cabernet Franc


POZNÁMKY VINAŘE
V roce 2011 doplnilo Château Bel-Air sortiment vín rodiny Dubard, která vlastní vinice v oblastech Bergerac, Francs-Cotes-de-Bordeaux a Lalande de Pomerol. Etiketu vína navrhla přímo rodina Dubard se záměrem vzdát hold původní farnosti Puisseguin zasvěcené Posvátnému srdci Ježíšovu. Tento symbol ve skutečnosti odkazuje na medailon Posvátného srdce, který najdete na místním vesnickém kostele. Do medailonu se přidalo motto Puisseguinů v latinském jazyce – „Surgam et Ibo“ neboli „Povstanu a půjdu.“ Vinice v oblasti St Emilion jsou umístěny na vápenatém podloží, které bylo vyhloubeno díky erozi a dominanci půd z údolí Dordogne. Půdy Puisseguin St Emilion se vyznačují svou vysokou hodnotou vápenitosti. Vinice Château Bel-Air o rozloze 8,34 ha pozoruhodně nashromážděných kolem budov vinohradu jsou důkazem, že typicky vápenato-jalovcové půdy mohou produkovat plná a výrazná vína.

PROFIL VÍNA:

Vzhled:tmavě červenofialová barva
Aroma:kandovaného červeného ovoce
Chuť:svěží chuť lékořice a lesního ovoce s hedvábnou strukturou
Zrání:12-18 měsíců v sudech z francouzského dubu
Projev:červené, tiché, suché
Výraz:středně plné, ovocné, harmonické
Alkohol:14,5%
Objem:0,75

GASTRONOMIE:

Víno podávejte při teplotě 16-18°C.

OCENĚNÍ:

Prague Wine Trophy 2015, 90 bodů, Prague Premium Gold, cenu obdržel ročník vína:2011
Prague Wine Trophy 2014, 88 bodů, Prague Gold, cenu obdržel ročník vína: 2011
Wine Enthusiast 2016, 90 bodů,cenu obdržel ročník vína:2011

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vignobles Dubard je označení pro několik vinařství v oblastech Bergerac a Bordeaux, která jsou však všechna vlastněná jedinou rodinou Dubard. Tato rodina si klade za cíl vyrobit vína, která osloví konzumenty svým poměrem kvality a ceny. Výsledkem jejich snahy jsou odbornou veřejností uznávaná a přitom cenově přístupná vína. V nabídce vinařství se nacházejí mimo jiné vína z odrůd Sauvignon Blanc, Semillon, Merlot, Cabernet Sauvignon a Malbec. Kromě těchto se nepochybně vyplatí vyzkoušet i elegantní a sametově perlivé Crémant de Bordeaux.

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.