wine4you logo
Přihlásit se Registrovat

Přihlašte se k Vašemu účtu

Username
Heslo *
Pamatovat si mě

Vytvořte si účet

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Name
Username
Heslo *
Heslo - oveření *
Email *
Email - ověření *
Celkem : 0 Kč 

Château Viranel
Francie

 


chateau viranel logo

Popis vinařství Château Viranel

Chateau Viranel je rodinný podnik v regionu Saint-Chinian s tradicí sahající až do roku 1551. Vína pocházející z Chateau Viranel jsou s oblibou přirovnávána ke klasickým variacím svébytných vín z oblasti Rhony.

Vinohrady Chateau Viranel pokrývají plochu přes 40 hektarů, především vápencové půdy. Terasy vinohradů se nacházejí v St Chinian, poblíž Beziers v oblasti Languedoc. Zdejší vinohrady jsou situovány přímo na úpatí Centrálního masivu a jejich jižní orientace nad údolím de l'Orb maximálně využívá veškerého slunečního svitu, který na tuto oblast dopadá.

Z našeho regionu pochází bílá, růžová i červená vína. Zdejší červená vína jsou zastoupena odrůdami Syrah, Grenache, Mourvedre, Cabernet, Cinsault a bílá odrůdami Viognier a Grenache Blanc. Kvalita vín je výjimečná (fanouškem vinohradu je například Robert Parker).

Teplé mikroklima regionu St Chinian štědře obdarovává hrozny po celou dobu vegetace a vznikají tak vína plná, s bohatou ovocnou chutí a okouzlující elegancí. Vinohrady, na kterých se jednotlivé odrůdy pěstují, jsou v průměru přes 30 let staré. Sběr hroznů probíhá ručně a výnosnost je redukována. Vína z Chateau Viranel se skvěle hodí ke středomořské kuchyni.

Fotogalerie vinařství Château Viranel

Videa

Mapa

Vína z vinařství Château Viranel