Cristina 0,375l 2018 IGT

79_RCVT
Neohodnoceno

  • 1 028,93 Kč bez DPH
1 245 Kč
Kategorie: bílá vína
Barva: Bílé
Cukry: sladká vína
Typ vína: tiché
Zrání: nerezový tank
 

Roeno di Fugatti,Itálie,Alto-Adige,Valdadige Veronese


Pinot Grigio, Chardonnay, Traminer Aromatico, Sauvignon


POZNÁMKY VINAŘE
V souladu s rodinnou filozofií, která představuje dodržování postupů umožňujících dlouhodobě výrobu kvalitních vín, si ve vinařství Roeno vybírají velmi pečlivě půdy pro pěstování vinné révy. U dezertního vína Cristina tomu není jinak. U tohoto konkrétního vína se kombinují dva různé přístupy k pěstování. První, tradiční způsob pěstování, kdy je réva obhospodařována tak, jak tomu bylo za dob našich předků a moderní přístup, kdy jsou využívány technologické vymoženosti dnešní doby, které práci ve vinohradu nejen usnadňují, ale také se podepisují na výsledné kvalitě hroznů. Oba způsoby jsou však voleny s ohledem na šetrnost k révě a chemické zásahy jsou drženy na možném minimu. Právě díky tomuto skloubení dvou různých způsobů pěstování se nám daří získávat hrozny v požadované kvalitě, které dohromady ve výsledku tvoří jedinečnost tohoto vína. Ve prospěch tohoto vína mluví i fakt, že víno Cristina bylo v prestižním hodnocení Gambero Rosso 2012 vyhlášeno nejlepším italským sladkým vínem.

PROFIL VÍNA:

Vzhled:čistá, sytě slámová barva
Aroma:broskví, meruňek, sušených fíků a datlí
Chuť:jemná, intenzivní a velmi dlouhá
Zrání:v nádobách z nerezové oceli
Projev:bílé, tiché, sladké
Výraz:plné, sladké,tělnaté, chuťově bohaté
Alkohol:13%
Objem:0,375

GASTRONOMIE:

Víno podávejte při teplotě6-10°C.
perfektně doplní tučné, aromatické a výrazné sýry jako jsou Pecorino, Grana padano a sýry s modrou plísní. Dále se hodí ke sladkým dezertům, obzvláště pokud obsahují karamelový krém nebo čokoládu

OCENĚNÍ:

Gambero Rosso 2011, Tři pohárky, cenu obdržel ročník vína:2008
Prague Wine Trophy 2015, 91 bodů, Prague Gold, cenu obdržel ročník vína: 2008
Prague Wine Trophy 2014, 91 bodů, Prague Premium Gold,cenu obdržel ročník vína:2008

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Údolí řeky Adige je domovem rodinného vinařství Roeno di Fugatti založeného před přibližně půlstoletím Rolandem Fugattim a jeho žena Giulianou. Jméno vinařství je spojením jména zakladatele Rolanda a řeckého výrazu pro víno - enos. Na stráních údolí Alto Adige jsou tradičními postupy pěstovány odrůdy Pinot Grigio, Chardonnay, Riesling, Marzemino a Enantio. Cílem rodiny Fugatti je výroba kvalitních vín, ve kterých se zračí jejich unikátní původ.