Výběr vín

Výběr vín dle Vašich požadavků

Na základě Vašich představ a potřeb Vám vybereme vhodná vína. Při výběru vína se nám osvědčilo zaměřit se na kvalitu vín a jejich chuťovou srozumitelnost. Vína můžete vybírat například podle následujících požadavků:

Odrůda

Z pozorování spotřebitelských návyků vyplývá, že známé a rozšířené odrůdy a stejně tak zvučné vinařské oblasti budí u konzumentů větší důvěru. Z toho vyplývá, že odrůdy, které jsou spotřebiteli často vyhledávány a plošně známy (Cabernet Sauvignon, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Grigio, ...) mohou být k obdarování těmi pravými.

Specifická vína z méně známých oblastí či méně známých odrůd, kladou vyšší nároky na vysvětlení důvodů, proč byly jako dárek zvoleny právě ony. V případě výběru výjimečných vín Vám rádi připravíme kartičku s popisem, který objasní jeho specifika.

Známé nebo respektované jméno vinařství nebo vinaře

Pokud chcete vsadit na jistotu a darovat víno, které bude Vašim zákazníkům či obchodním partnerům nejen chutnat, ale zaujme i svým příběhem, pak je vhodné zvolit si známé jméno vinařství, za kterým stojí osobnost nesporných a časem prověřených kvalit jako je příklad Francis Ford Coppola Winery v čele s režisérem Francisem Coppolou, Tenuta Il Palagio vedené zpěvákem Stingem nebo jedno z nejstarších světových vinařství Raventós i Blanc, vlastněné bez přerušení jediným rodem vinařů a další.
Připravenost vína pro konzumaci

Jedním z předpokladů pro vychutnání vína je jeho lahvová zralost. Některá vína jsou vyrobena tak, aby byla pitelná ihned po jejich uvedení na trh. Jiná ale vyžadují často i několikaleté zrání v láhvi.

Víno, které vyžaduje další archivaci před konzumací, je vhodné jako speciální dárek a doporučujeme tedy tuto skutečnost uvést na materiálu, který bude součástí balení tohoto vína.

Archivační potenciál

V široké škále vín, která jsou na našem trhu dostupná, se nacházejí jak vína určená k rychlému vypití, tak i vína, kterým prospěje, pokud je na několik let ve vhodných podmínkách uložíte. Archivační potenciál by měl být součástí popisu vína. Jedním z možných ukazatelů, který nám pomůže určit, zda se jedná o víno k vypití či archivaci, je i jeho cena. Obecně platí, že dražší vína mají větší archivační potenciál.

Ocenění

Úspěch vína v tuzemských i mezinárodních soutěžích pomůže s orientací v kvalitě. Medaile z mezinárodně uznávaných vinařských soutěží přenese ke konzumentovi poselství hodnotitelů o kvalitě vína. Ocenění je garancí určité kvality vína v kategorii, ve které soutěžilo. Samozřejmě zisk ocenění nutně neznamená, že je víno vytvořené podle Vašeho stylu, či Vám musí chutnat. Zárukou Vám ale bude, že víno je vyrobeno kvalitně a ostatní vína ve své kategorii převyšuje.

Etiketa a její vhodná barevnost

Při realizaci dárkového balení vín se zaměřujeme i na celkový soulad mezi samotným balením a vínem, které obsahuje. Podle stylu balení je vhodné přihlédnout ke grafickému pojetí etikety a jejímu tradičnímu či modernímu vzhledu.

Další parametry

Každý nákup může sledovat jiné cíle. Máte-li vlastní parametry, podle kterých potřebujete vína vybrat, rádi Vám vyjdeme vstříc a doporučíme Vám nejlepší možné řešení.