Marco Fabio Dulce de Moscatel 0,5l DOCa

7_BODM
Neohodnoceno

  • 373,55 Kč bez DPH
452 Kč
Kategorie: bílá vína
Barva: Bílé
Cukry: sladká vína
Typ vína: tiché
Zrání: nerezový tank
 

Bodegas Ontañón,Španělsko,Rioja


Muscat Petit Grain


POZNÁMKY VINAŘE
Víno je vyrobeno z hroznů Muscat Petit Grains, které jsou na vinici ponechány tak dlouho, dokud lehce nepřezrají. Sklízí se tedy mnohem později, než je obvyklé, aby bylo přirozenou cestou dosaženo vysoké hladiny zbytkového cukru, který dává tomuto typu Muscatu silné dlouhotrvající aroma. Ke zpomalení fermentačního procesu je využíváno přírodních technik, například chlazení fermentované štávy na velmi nízké teploty, které vytváří přirozenou hustotu a výslednému vínu dodává kvalitu a charakter, jimiž proslulo. Moscatel Riberas de Marco Fabio je lahodné, elegantní a příjemně aromatické víno. Pití tohoto Muscatu je jako bychom jedli čerstvé ovoce a to nás pobízí ochutnávat tuto čerstvou a úžasnou ovocnou jemnost znovu a znovu.

PROFIL VÍNA:

Vzhled:žlutá barva se zlatavými nádechy
Aroma:ovocné s medovými a květinovými tóny
Chuť:sametová, s jemnou kyselinkou a ovocným nádechem hroznů
Zrání:v nádobách z nerez oceli
Projev:bílé, tiché, sladké
Výraz:aromatické, středně plné, ovocné, kořenité, sladké
Alkohol:12%
Objem:0,5

GASTRONOMIE:

Víno podávejte při teplotě10°C.
Víno jde velmi dobře párovat s dezerty či odpolední kávou s koláčky. Dále toto víno doporučujeme k silným aromatickým sýrům a toustům s foie.

OCENĚNÍ:

Prague Wine Trophy 2015, 88 bodů, Prague Gold, cenu obdržel ročník vína:2013

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Bodegas Ontañón sídlí v městečku Logrono, v centru španělské vinařské oblasti Rioja. Vinice se rozprostírají na úbočí masivu Sierra de Yerga, v podmínkách tohoto jednoho z nejvýše položených vinohradů v oblasti Rioja, se skvěle daří odrůdám Tempranillo, Garnacha a Graciano. Vinohrady nejsou výjimečné pouze svou nadmořskou výškou, ale také půdou bohatou na minerály a mírným klimatem.