Marlborough Pinot Noir 2018

135_PRPN
Neohodnoceno

  • 706,61 Kč bez DPH
855 Kč
Kategorie: červená vína
Barva: Červené
Cukry: suchá vína
Typ vína: tiché
Zrání: dubový sud
 

Rapaura Springs,Nový Zéland,Marlborough


Pinot Noir

 

POZNÁMKY VINAŘE
Rapaura Springs (vyslovuje se Ra-para) je unikátní oázou uprostřed vinařského regionu Marlborough. Suchá krajina v této oblasti ukrývá pod povrchem mnohé vodní zdroje. Životadárná, křišťálově čistá voda je nejlepším „vinařem“ a zdejší ovoce už tak potřebuje jen minimum zásahů. Aby na Rapaura Springs vyjádřili svou hlubokou úctu a zároveň filozofii svého panství, rozhodli se na vinětách zobrazit právě tyto podzemní prameny. Sběr ročníku 2012 se konal na vybraných vinicích napříč celým regionem Marlborough. Důvodem bylo ztělesnit ryzí vyjádření Pinotu Noir této apelace. Sklizeň probíhala po mnoho dní a výhradně ručně. Tím bylo dosaženo optimální úrovně zralosti a plnosti každého hroznu vína. Propírání hroznů studenou vodou pomohlo k uvolnění jejich chutí. Následovala fermentace přírodními kvasinkami, která ve víně vybudovala komplexnost. Na Rapaura Springs si velice zakládají na minimálním ovlivňování přirozených procesů. Stlačování sedliny bylo prováděno jemně, aby se do moštu neuvolňovaly drsné taniny. Ze stejného důvodu bylo víno stlačeno až po dokončení fermentace. Následně pak bylo na 9 měsíců uloženo do nových sudů z Francouzského dubu.

PROFIL VÍNA:

Vzhled: rubínově červená barva
Aroma: komplexní s tóny černého ovoce, kůže a tabáku s jemnými podtóny sušených bylin
Chuť: plná, hladká a komplexní s ovocnými tóny a vyváženými tříslovinami
Zrání: 9 měsíců v nových sudech z francouzského dubu
Projev: červené, tiché, suché
Výraz: komplexní, ovocný, elegantní s jemnými tříslovinami
Alkohol: 12,5%
Kyselinky: 6,7
pH: 3,78
Objem: 0,75

 

GASTRONOMIE:

Víno podávejte při teplotě16°C.
Komplexní charakter tohoto Pinotu Noir dovoluje kombinaci jak s červenými, tak i bílými masy. Kromě toho se skvěle hodí i ke všem těstovinovým pokrmům s tomatovou omáčkou.

OCENĚNÍ:

Prague Wine Trophy 2015, 89 bodů, Prague Gold, cenu obdržel ročník vína:2013

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Cesta, kterou projdou vína z Rapaura Springs, zdaleka nezačíná na pozemku vinařství, ale už tam, kde hluboko v podzemí vznikají prameny Wairau River. Po šesti měsících, které voda stráví ve skalnaté zvodni, je konečně připravena vytrysknout na povrch
a klikatit se napříč vinařstvím Rapaura Springs. Tento pramen, který je také ústředním motivem na vinětách, je nejen jedinečným zdrojem křišťálově čisté vody, která zásobuje rostliny révy vláhou, ale též se úzce dotýká filozofie, které se toto rodinné vinařství drží už po generace.