Rapaura Springs

Popis vinařství Rapaura Springs

Cesta, kterou projdou vína z Rapaura Springs, zdaleka nezačíná na pozemku vinařství, ale už tam, kde hluboko v podzemí vznikají prameny Wairau River. Po šesti měsících, které voda stráví ve skalnaté zvodni, je konečně připravena vytrysknout na povrch a klikatit se napříč vinařstvím Rapaura Springs. Tento pramen, který je také ústředním motivem na vinětách, je nejen jedinečným zdrojem křišťálově čisté vody, která zásobuje rostliny révy vláhou, ale též se úzce dotýká filozofie, které se toto rodinné vinařství drží už po generace.

Vinařství Rapaura Springs vyrábí prémiová vína v předních oblastech Nového Zélandu – Marlborough a Central Otago.

Vína z Rapaura Springs jsou každoročně oceňována jak kritiky, tak odbornou veřejností a porotci na soutěžích. Společným znakem je rozpoznatelnost pro jejich vysokou kvalitu a dokonalý odraz unikátního terroiru a vinařského umění.

 

Filozofie vinařství Rapaura Springs

Marlborough je místo, které pro vinaře z Rapaura Springs znamená domov. Zde žijí a tvoří svá vína. Zde také vtiskávají svým vínům jejich jedinečný charakter a krásu. Při tom mají neustále na paměti, že to nejdůležitější je ochránit zdejší přírodu. Na vinohradech Rapaura Springs se tedy réva kultivuje způsobem udržitelného hospodářství a i všechny ostatní činnosti jsou vedeny tak, aby přírodní bohatství celého regionu zůstalo zachováno i příštím generacím.

Filozofie Rapaura Springs je také úzce spjata s dokonale čistým zdrojem vody, který na pozemku vinařství pramení, a jehož obraz nalezneme i na vinětách.

 

Vinice Rapaura Springs

Lidé z Rapaura Springs tu nejtěžší práci nechávají na geologickém podloží Nového Zélandu, jeho unikátnímu klimatu a dokonale čisté vodě. Poté však následuje ruční obdělávání vinné révy, kdy do jejího růstu a života zasahuje vinařský tým pouze zákroky osvědčenými bohatou zkušeností. Jinak je réva ponechána přírodě, aby v ní vznikl její vlastní příběh, který bude později vyprávět.

Výsledkem jsou výjimečná vína s výraznou chutí, která jsou obrazem samotných kultovních regionů, z nichž pochází.